BTK akademi sertifikası çok işe yarar mı?

Bu nedenle projelerimizin hepsi ileri teknoloji ürün ve hizmeti olduğu için halihazırda ileri teknoloji bileşen ve ürünlerini kullanıyoruz. Geliştirmekte olduğumuz projelerin bir kısmında  yapay zeka kullanımı ile çalışma etkinliğinin artırılması ve daha iyi ürün/hizmetler sunma hedefindeyiz. Ar-Ge ekibimizin bir kısmı yapay zekanın ürünlerimize entegrasyonu ile ilgili çalışıyor.

Exploit geliştirme, veritabanı saldırıları ve güvenliği, SQL server temelleri, Linux sistem yönetimi gibi bir çok eğitim bulunuyor. Demek istemediğim tabirle, bir hackerın temel taşlarını oluşturacak bir çok veri var. Online yazılım, programlama, siber güvenlik, dijital tasarım, kişisel gelişim, güvenli internet, telekominikasyon, regülasyon, sertifika programları gibi kategorilerde eğitimler BTK Akademi’de yer alıyor. AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, BTK Akademi, 2017’den bu yana faaliyet gösteriyor.

Üniversite müfredatına “yapay zeka” dersleri eklenecek

Erol Özvar, yapay zeka başta olmak üzere dijital teknolojilere ilişkin kamu ve özel sektörleri dahil olmak üzere bütün paydaşlarla işbirliklerini geliştirmeye büyük önem verdiklerini vurguladı. Hibrit eğitim için iş
birliği ve video konferans teknolojileri ile güvenli bağlantı için kablosuz bağlantı
dâhil olmak üzere en yeni teknolojilerle donatılan bu sınıflarda, eğitim almak
isteyen her kesimin mesleki ve teknik ihtiyaçlarını karşılayabilmek için çeşitli
eğitimler düzenlenecek. ShiftDelete.Net, 11 Mayıs 2005 tarihinden itibaren yayın hayatına başlamış, Türkçe yayın yapan bilişim web sitesidir. Bilişim teknolojileri alanındaki güncel gelişmeleri kullanıcılarına sunmaktadır. İlk olarak, bu yıl mayıs ayı içinde profesyonel sürümünü satışa sunduğumuz MRADSIM yazılımlarımızdan bahsedebilirim. İtalya’da faaliyet gösteren partner şirket BEAMIDE srl ile uzay ve yeryüzü sistemlerinin madde-radyasyon etkileşimi simülasyonlarında kullanılabilecek bir yazılım geliştirdik.

Steve Endacott, AI Steve’in yürüttüğü politikalarla bağımsız olarak girdiği seçimi kazanırsa, AI Steve aracılığıyla halkın isteklerini yerine getirecek. OpenAI, Microsoft’un Azure hizmetlerindeki artan kullanım nedeniyle daha yüksek maliyetler üstlenecek, ancak potansiyel kullanıcı tabanı genişlemesinin getirisi çok daha büyük olacak. Bir dahaki sefere yorum yaptığımda kullanılmak üzere adımı, e-posta adresimi ve web site adresimi bu tarayıcıya kaydet. Farklı illerden öğrencilerin katıldığı, 2 Şubat’ta sona erecek kamp süresince gençler, Kocaeli’nin tarihi ve kültürel mekanlarını görme fırsatı da bulacak. Bu kapsamda, 8 pilot üniversitenin katılımıyla Mayıs 2022’de Yükseköğretimde Büyük Veri Projesi’ni başlattıklarını dile getiren Özvar, uygulamanın bütün üniversitelerde hayata geçirilmesini hedeflediklerini söyledi.

Fransa’da Konuk Sanatçı Programı TamART için Başvurular Devam Ediyor

Firmamızın çalışma alanları içinde, uzay ve yeryüzü sistem ve projeleri için radyasyon dedektörleri geliştirmek, radyasyon-madde etkileşimi simülasyonlarını yapmak ve bu simülasyonlar için yazılım geliştirmek bulunuyor. Ayrıca uzay sistemlerinde aranan yeterlilik şartları için radyasyon dayanıklılık testleri ve uzay şartları btkakademi (vakum ve sıcaklık) testleri danışmanlık hizmetleri de var. Yüzyılın diplomaların değil becerilerin çağı olacağına işaret ederek, bu yüzden sadece bilgi ve iletişim teknolojileri alanında değil, eleştirel düşünme, problem çözme, iletişim, estetik, işbirliği, sorumluluk, medya okuryazarlığı, üretkenlik gibi 21.

BTK Akademi’nin yüz yüze ücretsiz eğitimleri

Hatta, Türksat 6A uydusunun radyasyon analizleri de bu programın ilk versiyonları ile yapıldı. MRADSIM yazılım ailesini genişletmek için çalışmalarımız sürekli bir şekilde devam ediyor. Bununla beraber Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetlerimiz sonucunda ortaya çıkacak tüm ürünlerin farklı sektörler için de konfigürasyonlarını geliştirme niyetindeyiz. Özellikle, geliştirdiğimiz radyasyon dedektör sistemlerinin savunma sanayine özel olan konfigürasyonlarını geliştirmek ve faaliyetlerimizi savunma sanayini kapsayacak şekilde genişletmek hedefindeyiz. SİBER GÜVENLİK EĞİTİM KAMPI DÜZENLENECEKGençlik ve Spor Bakanlığı, BTK Akademi ve Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) iş birliğinde 1-9 Mart 2023 tarihleri arasında Siber Güvenlik Kampı düzenlenecek. Üniversitelerin ilgili bölümünden öğrencilerin katılabileceği bu eğitim kampından faydalanmak isteyenler öncelikle çevrim içi kayıt oluşturacak.

Tüm internet ağı BTK tarafından mola vermeksizin, siber güvenlik uzmanları tarafından izleniyor. Yapılan her eylem, her saldırı ya da sistemlere karşı herhangi bir teşebbüs görülüyor, izleniyor. Öncelikle BTK Akademi eğitim faliyetlerinden ve BTK’nın ne olduğunu bilmeyenler için BTK’dan çok kısa bahsedeyim, sakın sıkılmayın. Kanuna aykırı ve izinsiz olarak kopyalanamaz, başka yerde yayınlanamaz. Türkiye’nin geliştirdiği yerli ve milli teknolojilerle Avrupa’nın sayılı otonom dron koridorlarından biri hayata geçirilecek.